Робоча нарада, щодо моніторингового візиту в ОСІ №21
Представники Одеської обласної спостережної комісії в оновленому складі згідно розпорядження Одеської обласної військової адміністрації від 14 жовтня 2024 року №965/А-2024 року, відповідно Положенню про обласну спостережну комісію, продовжують здійснювати громадський контроль, який базується на принципах гласності, демократичності, добровільності, відкритості та прозорості. Напередодні спостережна комісія разом з представницею Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Одеській області Марією Поповою провели робочу нараду, щодо моніторингового візиту в ОСІ №21 на якій було обговорено перелік відповідних завдань для кожного з учасників комісії під час візиту.


Моніторинговий візит у ДУ «Одеський Слідчий Ізолятор-21»
Так члени комісії, у складі яких і заступник голови правління ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс» Андрій Григор’єв, провели моніторинговий візит у ДУ «Одеський Слідчий Ізолятор-21». Під час візиту комісія перевірила стан харчоблоку, медичну частину, камери утримання, освіту, дворики для прогулянки та поспілкувалась з хворими, щодо їх належного утримування, прийому їжі та рівню харчування.





Моніторинговий візит – одна з форм громадського контролю та роботи членів спостережної комісії, пов’язаний із практикою відвідувань місць позбавлення волі з метою вивчення умов тримання та поводження з засудженими, станом дотримання й реалізації їх прав та законних інтересів. Такий огляд, засновується на зіставленні практики тримання та поводження з законодавчими нормами або з перспективними уявленнями, що містяться в міжнародних рекомендаціях, стандартах і практиці Європейського Суду з прав людини.


