XVII Європейська конференція зі СНІДу

З 6 по 9 листопада 2019 року в Базелі, Швейцарія пройшла XVII Європейська конференція зі СНІДу (European AIDS Conference), яка традиційно організована Європейським клінічним суспільством зі СНІДу (EACS).
Учасниками цього масштабного заходу стали лікарі, вчені, активісти, представники міжнародних асоціацій, громадських організацій, а також представники ВІЛ-інфікованих людей в Європи.
Конференція такого рівня дала можливість обговорити новітні дослідження в усіх наукових галузях, що мають відношення до боротьби з епідемією ВІЛ, останні наукові досягнення та розробки в галузі лікування і профілактики ВІЛ-інфекції, а також перспективи їх впровадження в повсякденну клінічну практику.
Згідно прогнозу ЮНЕЙДС, епідемія СНІДу буде зупинена до 2030 року, але за умови, що до 2020 року будуть досягнуті цілі «90-90-90», тобто:
- 90% ВІЛ-інфікованих повинні знати про свій стан;
- 90% осіб, які знають про своє захворювання, проходять антиретровірусну терапію;
- 90% осіб, що проходять антиретровірусну терапію, досягається придушення вірусу.
Європейська конференція зі СНІДу
Цього року конференція зосередилася на завданнях, які необхідно виконати, щоб досягти вищезазначених цілей шляхом профілактики ВІЛ, а також лікування і надання медичної допомоги всім тим, хто її потребує. Число випадків діагностування ВІЛ в регіонах ВЕЦА в період з 2010 по 2016 рр. різко зросла: на 60%. Ці питання обговорювалися і аналізувалися на 16 сесіях конференції. Важливо відзначити, що конференція цього року акцентувала увагу на знаходженні шляхів розширення співпраці та обміну знаннями між дослідницькими установами, що займаються проблемами ВІЛ, а також клініками в Західній і Східній Європі та в Центральній Азії. Нові ініціативи в цій галузі були представлені на сесіях, присвячених стандартам медичного обслуговування і були предметом обговорення між клініцистами і ВІЛ-інфікованими людьми, а також іншими партнерами, в тому числі Європейським центром профілактики та контролю захворювань (ЕЦПКЗ).
На сьогоднішній день в Україні офіційно налічується понад 330 000 людей, що живуть з ВІЛ. Неофіційно цю цифру потрібно помножити в 3-5 разів.
Все ще актуальними залишаються криміналізація, дискримінація та стигма по ВІЛ-статусу. В один із днів Конференції відбувся Марш «No HIV stigma» (Ні ВІЛ стигмі). Вулицями Базеля пройшли активісти і небайдужі до цієї проблеми люди з плакатами:
«Я нікому не передам ВІЛ. Ліки роблять його невизначеним. Я безпечний для свого партнера»
«ВІЛ — всього лише вірус. Дискримінація здатна вбивати людей»
» ВІЛ — це не СНІД «
Марш активістів був спрямований на привернення уваги до проблеми стигми та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ з боку, сімей, друзів, партнерів, медичних працівників, поліції і громадськості в цілому. Тільки толерантним ставленням до людей і відповідальним ставленням до свого здоров’я можливо подолати епідемію.
#hiv #eacs2019 #basel #nohivstigma #mywork #mylife
Традеційно в Європейській конференції зі СНІДу брала участь Громадська організація «Клуб взаємодопомоги» Життя плюс«, організацію представляла Ольга Стоянова.