Кращі практики Одеської, Миколаївської, Херсонської областей
Кращі практики. Обмін досвідом виконавців проекту «Забезпечення медико-соціального супроводу пацієнтів з ТБ/ХРТБ. Формування прихильності пацієнтів до лікування туберкульозу» з Одеської, Миколаївської, Херсонської областей.

З метою обміну досвідом та координації впровадження в регіонах проекту «Забезпечення медико-соціального супроводу пацієнтів з ТБ/ХРТБ. Формування прихильності пацієнтів до лікування туберкульозу» в рамках плану переходу на державне фінансування, МБФ «Альянс громадського здоров’я» організував робочу зустріч, яка проходить в місті Одеса 05-06 червня 2019 року.
Цільова аудиторія:
- представник ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»;
- фахівці МБФ «Альянс громадського здоров’я»;
- фахівці НУО, дотичні до реалізації проекту в регіонах: керівники Проекту, міжрегіональні координатори, кейс-менеджери, фахівці з МіО та ДОТ-провайдери Одеської ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс», Миколаївської та Херсонської обласних організацій Товариства Червоного Христа України.

Мета заходу: підвищення компетентності команд проекту «Забезпечення медико-соціального супроводу пацієнтів з ТБ/ХРТБ. Формування прихильності пацієнтів до лікування туберкульозу».
Завдання:
- Здійснити аналіз впровадження проекту в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях у 2018-2019рр.
- Поінформувати про особливості лікування пацієнтів з ХР ТБ з використанням нових протитуберкульозних препаратів.
- Підвищити організаційні спроможності НУО в рамках реалізації Плану переходу в регіонах.
- Систематизувати знання учасників робочої зустрічі щодо заходів інфекційної безпеки з туберкульозу відповідно до сучасних стандартів, навчитись оцінювати ризики щодо трансмісії туберкульозу, узагальнювати проблеми щодо реалізації вимог інфекційної безпеки в НУО та впроваджувати відповідні заходи.
- Обговорити стратегії подальшого впровадження Проекту в регіонах.
Доповідачі:
- Табунщик Вікторія, консультант з ТБ МБФ «Альянс громадського здоровя».
Стан впровадження Проекту у проектних регіонах;
- Зайцева Ольга, лікар-фтизіатр відділу координації програм лікування туберкульозу ДУ «Центр громадського здоровя МОЗ України».
Стан надання соціальних послуг хворим на туберкульоз сьогодні та подальші плани в рамках реалізації Плану переходу від фінансування Глобального фонду до державного бюджету у контексті реформи охорони здоровя України.
Особливості лікування пацієнтів на ХР ТБ з використанням нових протитуберкульозних препаратів (бедаквілін, деламанід).
- Паламарчук Л., керівник Проекту в Миколаївскій області.
Аналіз впровадження, реалізації проекту «Забезпечення медико-соціального супроводу пацієнтів з ТБ/ХРТБ. Формування прихильності пацієнтів до лікування туберкульозу» в Миколаївській області.
- Григор’єв Андрій, керівник Проекту в Одеській області.
Аналіз впровадження, реалізації проекту «Забезпечення медико-соціального супроводу пацієнтів з ТБ/ХРТБ. Формування прихильності пацієнтів до лікування туберкульозу» в Одеській області.
- Пасіка А, керівник Проекту в Херсонській області.
Аналіз впровадження, реалізації проекту «Забезпечення медико-соціального супроводу пацієнтів з ТБ/ХРТБ. Формування прихильності пацієнтів до лікування туберкульозу» в Херсонській області.
- Єсипенко Світлана, головний лікар КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради».
Роль партнерства фтизіатричної служби та ГО «Клуб «Життя плюс» у наданні підтримки хворим на ТБ, ХР ТБ з метою покращення ефективності лікування.
- Масюк Лілія, консультант МБФ «Альянс громадського здоров’я».
Вибір УФ-випромінювачів.
Вогнища туберкульозу. Що робити?
Місце інфекційної безпеки за туберкульозом при наданні соціальних послуг хворим на ТБ;
- Каменська Наталія, старший спеціаліст з програм ТБ/ВІЛ МБФ «Альянс громадського здоров’я».
Підвищення організаційної спроможності НУО в рамках реалізації Плану переходу від фінансування Глобального фонду до державного бюджету у контексті реформи охорони здоров’я України.