Круглий стіл на тему: Організація амбулаторного лікування хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ у закладах первинної медико-санітарної допомоги м. Одеси»

21 лютого 2019 року в м. Одеса у рамках реалізації проекту «Challenge TB», за фінансової підтримки РАТН пройшов круглий стіл на тему: «Організація амбулаторного лікування хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ у закладах первинної медико-санітарної допомоги м. Одеси».
Метою проведення круглого столу для фахівців ЦПМСД стало:
- надання організаційно-методичної допомоги Центрам первинної медико-санітарної допомоги м. Одеси з питань впровадження амбулаторних моделей лікування хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ, у тому числі відео — ДОТ;
- з’ясувати можливості, бар’єри, виклики в організації якісного контрольованого лікування хворих ТБ/ВІЛ на амбулаторному етапі та можливі шляхи їх вирішення;
- покращання організації контрольованого лікування хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ на амбулаторному етапі та ефективності лікування, зменшення смертності та відривів від лікування;
- розширення доступу до контрольованого лікування хворих на ТБ/ВІЛ, ХРТБ/ВІЛ на амбулаторному етапі з метою наближення якісних послуг до пацієнтів;
- детально з’ясувати можливості, поточні перепони та розробити конкретні заходи та рішення щодо організації та впровадження якісного ДОТ на амбулаторному етапі лікування хворих на ТБ/ВІЛ, ХРТБ/ВІЛ.
Учасники: лікарі центрів первинної медико — санітарної допомоги, медичні сестри, які здійснюють ДОТ.
Доповідачі круглого столу на тему: «Організація амбулаторного лікування хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ у закладах первинної медико-санітарної допомоги м. Одеси».:
Представлення цілей круглого столу:
- Єсипенко Світлана, головний лікар КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради», консультант проекту Challenge TB, РАТН;
- Григор’єв Андрій, заст. голови правління ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс».
- Про стан надання допомоги хворим на туберкульоз, ко-інфекцію ТБ/ВІЛ в м. Одеса: Ковтунович Ліана, заступник головного лікаря КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради».
- Пацієнт – орієнтований підхід організації амбулаторного лікування хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, МРТБ/ВІЛ. Функції ДОТ-провайдера. Вибір моделі лікування. Формування прихильності до лікування та її оцінка. Психологічні фактори, що впливають на прихильність до лікування: Єсипенко Світлана, консультант проекту Challenge TB, РАТН.
- Вплив медичного та психо-соціального супроводів на результати лікування хворих на ТБ/ВІЛ, ХРТБ/ВІЛ в рамках проекту «Challenge TB»: Григор’єв Андрій, ГО «Клуб Життя плюс».
- Організація щоденного ДОТ. Потреби та прогалини. Шляхи їх вирішення: Єсипенко Світлана, головний лікар КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради», консультант проекту Challenge TB, РАТН.
- Практична вправа. Впровадження відео-ДОТ. Демонстрація відео-записів. Розбір їх з учасниками. Демонстрація правильної організації відео-ДОТ: Ковтунович Ліана, заступник головного лікаря КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради», консультант проекту Challenge TB, РАТН; Григор’єв Андрій, ГО «Клуб Життя плюс».
- Побічні дії ПТП та їх корекція: Єсипенко Світлана, головний лікар КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради», консультант проекту Challenge TB, РАТН.
- Правила зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах. Нові вимоги чинного законодавства: Ковтунович Ліана, заступник головного лікаря КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради», консультант проекту Challenge TB, РАТН .
Учасники круглого столу також обговорили ситуацію із захворюваністю на туберкульоз в Одесі і ті кроки, які лікарі первинної ланки медичної допомоги можуть зробити для поліпшення її щодо виявлення і зниження поширення туберкульозу в місті. Загальний результат круглого столу показав що тільки надання комплексних, інтегрованих медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів, які хворі на ТБ, ХРТБ на амбулаторному етапі лікування, своєчасного призначення АРТ вплине на кількість захворювань, відривів від лікування та зменшення смертності тільки завдяки спільним зусиллям фтизіатричної служби, ЦПМСД та НУО.