Робоча зустріч з керівниками державних органів та установ, недержавних організацій Одеського регіону
11.07.2018 за ініціативи філії Центру пробації в Одеській області відбулась робоча зустріч з керівниками державних органів та установ, недержавних організацій Одеського регіону щодо ефективної реалізації пенітенціарної пробації.
В зустрічі, приймали участь:
- Ольга Боровська, начальник філії Центру пробації в Одеській області;
- Олена Досенко, полковник внутрішньої служби, від Південного МРУ за напрямком соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими;
- Емма Андреасян, директор Одеського обласного ЦСССДМ Одеської обласної державної адміністрації;
- Ігор Волокітенко, капітан поліції, заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції УПД ГУ НП в Одеській області, та старший інспектор майор поліції Олексій Зубенко;
- Канава Тетяна, начальник відділу організації працевлаштування Одеського обласного центру зайнятості;
- Світлана Люшненко — завідуюча філії у місті Одесі Всеукраїнського Благодійного фонду «Деполь Україна»;
- начальники установ виконання покарань та начальники уповноважених органів з питань пробації міста Одеси;
- Вероніка Опішанська — керівник проекту в Громадській організації «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс».
Робоча зустріч з керівниками державних органів та установ, недержавних організацій Одеського регіону щодо ефективної реалізації пенітенціарної пробації
Проект «Заради життя», яким передбачено в партнерстві з філією Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, на базі консультаційного кабінету з ВІЛ, туберкульозу, гепатиту С наступне:
- Інформування та проведення інформаційно-освітніх заходів щодо профілактики та підвищення рівня обізнаності стосовно ВІЛ, ТБ, ХР ТБ та ВГС.
- Проведення скринінгового анкетування щодо встановлення факторів ризику та ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ та виявлення осіб, які потребують проведення діагностики захворювання на туберкульоз та вірусний гепатит С.
- Консультування щодо тестування на ВІЛ.
- Формування прихильності до антиретровірусної терапії та забезпечення психосоціальної підтримки ВІЛ-інфікованим.
- Формування прихильності до прийому «Ізоніазиду» з метою хіміопрофілактики туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих, які перебувають на обліку в органах пробації.
- Супровід до протитуберкульозного диспансеру для діагностики ТБ.
- Формування прихильності до лікування ТБ та забезпечення психосоціальної підтримки хворим на ТБ.
- Мотивування клієнтів пробації, які перебувають на обліку в органах пробації, до тестування та лікування ВГС.
- Соціальний супровід наркозалежних клієнтів, які перебувають в програмі ЗПТ і перебувають на обліку в органах пробації.
Під час робочої зустрічі, у першу чергу, був зроблений акцент на тому, що пенітенціарна пробація — це, насамперед, запровадження якісно нових підходів до виправлення не лише осіб, які засуджені до альтернативних видів покарань, а й засуджених, які утримуються у місцях позбавлення або обмеження волі, з метою подальшої їх адаптації у суспільство.
Пенітенціарна пробація триває з квітня 2018 року та регулюється затвердженим Порядком взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк.
Під час заходу учасники мали змогу у формі дискусії обговорити важливі напрямки взаємодії між органами і установами, які потребують корегування на рівні керівників, та визначилися з тим, яким чином будуть удосконалювати свою роботу на кожному етапі під час реалізації пенітенціарної пробації.