Впровадження індексного тестування в пенітенціарній системі

Тренінг для працівників філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області та соціальних працівників проекту «Заради життя» по впровадженню індексного тестування в пенітенціарній системі
30 вересня 2019 року в рамках проекту «Заради життя» відбувся тренінг на тему «Запровадження індексного тестування в пенітенціарній системі», який був організований ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс».
Мета тренінгу: ознайомити учасників з сучасним та ефективними моделями тестування на ВІЛ в Україні задля забезпечення в подальшому надання якісних медичних послуг людям, які живуть з ВІЛ та їх найближчому оточенню.
Цілі та завдання:
1. Розвинути компетентність учасників в основних аспектах ВІЛ/СНІДу та новітніх підходах профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу;
2. Представити оновлену нормативну базу в сфері ВІЛ;
3. Ознайомити учасників тренінгу з моделлю індексного тестування на ВІЛ в установах ДКВС України та можливості її впровадження в цих установах.
4. Налагодження механізму взаємодії між працівниками пробації та соціальними працівниками консультативних кабінетів при пробації.
Учасники тренінгу:
- Представники філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області;
- Фахівці Київського, Малиновського, Приморського районних відділів філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області;
- Фахівці Білгород-Дністровського, Ізмаїльського, Подільського міськрайонних відділів філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області;
- Соціальні працівники проекту «Заради життя» ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс».
Тренери:
- Опішанська Вероніка, керівник проекту «Заради життя», ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс».
- Рибак Тетяна, заступник головного лікаря КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради».
Під час тренінгу розглядались наступні сесії:
- Проблема епідемії ВІЛ в Україні. Перспективи досягнення цілей стратегії Fast Track «90-90-90» в пенітенціарній системі України.
- Моделі тестування на ВІЛ, що використовуються в Україні. Перспективи впровадження індексного тестування.
- Законодавче та нормативно-правове підґрунтя впровадження індексного тестування в установах ДКВС України.
- Співпраця НУО з працівниками пробації в рамках проекту «Заради життя».
- Результати пілотного впровадження моделі індексного тестування в установах ДКВС України Миколаївської області.
- Індексне тестування на ВІЛ. Алгоритм індексного тестування на ВІЛ.
- Роль працівників пробації у впровадженні моделі індексного тестування.
- Питання конфіденційності у впровадженні індексного тестування на ВІЛ.
Після закінчення тренінгу всі учасники отримали Сертифікати «Запровадження індексного тестування в пенітенціарній системі».
01 жовтня 2019 року в 12 регіонах України розпочнеться впровадження моделі індексного тестування на ВІЛ серед партнерів та біологічних дітей ВІЛ-інфікованих осіб, які знаходяться в установах ДКВС України та органах пробації. Дана діяльність стала можлива за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID та представництва РАТН в Україні, яке впроваджує проект «Заради життя» (Serving Life) з 01.07.18р. по 30.06.22р.
Дана модель допоможе своєчасно виявити нові випадки ВІЛ-інфікування та сприятиме ранньому початку отримання лікування стосовно ВІЛ-інфекції, що в свою чергу призведе до досягнення цілей стратегії Fast Track «90-90-90» не тільки в пенітенціарній системі, а і в Україні в цілому.
Тренінг проведено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID в рамках проекту «Заради життя» — Serving Life.