Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу
«Перемога у нас в крові»
Щорічно кожну 3-ю неділю травня проводиться Всесвітній День пам’яті померлих від СНІДу — день пам’яті тих, кого забрала хвороба, яка не знає відмінностей ні за расовою, ні за статевою, ні за віковою, ні за соціальною ознакою.
Червона стрічка, яка у всьому світі стає символом боротьби з ВІЛ/СНІДом та символізує толерантність до хворих на ВІЛ свою історію розпочала у квітня 1991 року. Щоб привернути увагу громадськості до проблеми СНІДу, художник Франк Мур створив червону стрічку. Червона стрічка стала символом надії — об’єднання голосів людей, які заявляють необхідність осмислення проблеми ВІЛ/СНІДу.

З 1989 року, коли офіційно в Одесі було зареєстровано перший випадок захворювання ВІЛ по 2023 рік в Одеській області захворіло на ВІЛ 55076 осіб, з них померло 7 429 осіб.
Акція, присвячена Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу
У цьому році цей день ми відзначаємо під гаслом: «Перемога у нас в крові», дане гасло полягає у тому, щоб показати всьому світу, як ми боремося на двох фронтах — проти агресора, та проти ВІЛ/СНІД.
Сьогодні ВІЛ – сервісні НУО Одеської області, волонтери та всі небайдужі за давньою традицією в Старобазарному сквері біля пам’ятного знаку померлим від СНІДу вшанували пам’ять тих, чиї життя забрала ця хвороба.
Всесвітній День пам’яті – це ще одна можливість продемонструвати готовність та бажання протистояти подальшому поширенню ВІЛ-інфекції.






















































Про вірус імунодефіциту людини (ВІЛ)
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), потрапивши в організм людини, залишається там назавжди і, поступово знищуючи імунну (захисну) систему людини, робить її нездатною боротися з будь-якими мікроорганізмами, і в результаті настає стадія СНІДу. Більшість людей, інфікованих ВІЛ, не здогадується, що є вірусоносіями.
Вірус від однієї людини іншій передається лише трьома шляхами:
1. Через кров
2. Статевий шлях.
3. Інфікування дитини від ВІЛ-інфікованої матері: під час вагітності, під час пологів і при грудному вигодовуванні. Хоча проведення профілактики антиретровірусними препаратами ВІЛ-інфікованим жінкам знижує ризик народження ВІЛ-інфікованих дітей до 2%. При цьому діти мають отримувати лише штучне вигодовування.
Інших шляхів передачі ВІЛ-інфекції немає. Всупереч поширеним страхам ВІЛ не передається: при рукостисканнях та обіймах, через піт і сльози, кашлі та чханні, при користуванні спільним посудом та столовими приладами, рушниками, постільною білизною, при користуванні туалетами та ванними кімнатами, при плаванні у басейнах та через тварин та комах.
ВІЛ-інфекція – від смертельної хвороби, вже перейшла до розряду хронічних
Сьогодні ВІЛ-інфекція із розряду смертельно небезпечних захворювань перейшла до розряду хронічних хвороб. ВІЛ-інфіковані, які приймають антиретровірусну терапію АРТ та ведуть здоровий спосіб життя можуть повноцінно жити, працювати, створювати сім’ї, народжувати та виховувати здорових дітей.
Кожен повинен розуміти, що тільки сама людина несе відповідальність за захист від інфікування, як самої себе, так і інших людей. Тому кожен може зробити свій внесок у справу боротьби з епідемією ВІЛ, вберегти себе та своїх близьких, проходячи своєчасне тестування, відповідально ставлячись до свого здоров’я, виключаючи ризиковану поведінку.