Конференція з нагоди Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз
23 березня 2018 року у рамках організації заходів з нагоди Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз і проведення місячника боротьби з туберкульозом, відповідно до плану роботи Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації на 2018 рік, який відзначається 24 березня, з метою підведення підсумків діяльності закладів охорони здоров’я щодо оцінки надання протитуберкульозної допомоги населенню відбулась конференція на тему: «Регіональна відповідь на виклики туберкульозу, ВІЛ-інфекції, ко-інфекції ТБ/ВІЛ та шляхи подальшої координації дій в умовах галузевого реформування, використання кращих практик, визначення перспектив досягнення глобальних цілей прискореної відповіді для подолання епідемій».
Конференція з нагоди Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз
Обговорювались досягнення (кращі практики), бар’єри (перепони) та перспективи досягнення глобальних цілей прискореної відповіді для подолання епідемій в Одеському регіоні. Очікуване покращення організації надання допомоги хворим на ТБ, ВІЛ та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, підвищення ефективності лікування, зменшення смертності. Учасники: головні лікарі протитуберкульозних закладів, головний лікар міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом, кафедра фтизіопульмонології Одеського Національного медичного університету, районні та дільничні лікарі-фтизіатри, лікарі кабінетів «Довіра», представники громадських організацій.
Відкриття конференції, щодо представлення цілей та завдань: Філюк Віталій Васильович, головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА; Мацегора Н.А., завідуюча кафедрою фтизіопульмонології Одеського Національного медичного університету.
Основні показники діяльності та епідеміологічна ситуація з туберкульозу, ВІЛ-інфекції та ко-інфекції ТБ/ВІЛ в Одеській області в Одеській області за 2017 рік, доповідач Єсипенко Світлана, головний лікар КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради».
Каскад послуг хворим з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ в Одеській області. Аналіз своєчасності призначення АРТ хворим на туберкульоз. Ефективність лікування випадків ко-інфекції ТБ/ВІЛ, доповідач: Ковтунович Ліана, заступник головного лікаря з надання медичної допомоги хворим на ТБ та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради»
Результати впровадження прискорених методів діагностики ВІЛ. Децентралізація АРТ. Реалізація плану набору пацієнтів у рамках PEPFAR, доповідач: Рибак Тетяна, Заступник головного лікаря з надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на гепатити КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради»
Сучасні підходи до лабораторної діагностики ТБ у ВІЛ-інфікованих. Використання GeneXpert у діагностиці позалегеневого ТБ, доповідач: Павловська Ольга, завідуюча бактеріологічною лабораторією з мікробіологічної діагностики туберкульозу КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради».
Впровадження пацієнт-орієнтованого підходу до ведення випадку ТБ, ко-інфекції ТБ/ВІЛ та МРТБ. Результати роботи нової моделі ЦЛКК та ХРТБ консиліуму, доповідач: Петренко Оксана, голова ЦЛКК та ХРТБ КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради».
Труднощі діагностики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих. Розбір клінічних випадків, доповідач: Нгуєн Ван Хань, завідуючий легенево-хірургічним відділенням КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради».
Організація амбулаторної допомоги хворим з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ у м. Подільськ, доповідач: Олейнік Максим, районний фтизіатр м. Подільськ.
Оцінка якості ведення інформації щодо ко-інфекції ТБ/ВІЛ до реєстру хворих на ТБ, доповідач: Самченко Сергій, завідуючий відділом епідмоніторингу за ТБ та ТБ/ВІЛ КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради».
Підведення підсумків роботи першого кварталу 2018 року проекту: «За кожне життя разом прискорення до мети 90-90-90», щодо надання послуг, орієнтованих на потреби хворих на чутливий, хіміорезистентний туберкульоз в Одеському регіоні, який реалізує ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс», доповідач Григор’єв Андрій, керівник проекту.