Розширена нарада провідних фахівців фтизіатричної служби Одеської області

8 липня 2020 року на базі КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради» відбулась розширена нарада провідних фахівців фтизіатричної служби Одеської області та фахівців ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс», які забезпечують соціальний супровід хворих на туберкульоз у рамках проекту «За кожне життя разом! Стоп ТБ» за напрямом 20А «Забезпечення медико-соціального супроводу пацієнтів з ТБ/ХРТБ. Формування прихильності пацієнтів до лікування туберкульозу» за фінансової підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» у рамках запиту України до Глобального фонду на фінансування програми з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2018–2020 роках.
Нарада проведена по загальним підсумкам виконання цілей проекту за перше півріччя 2020 року.
В нараді прийняли участь:
Від КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради»: Головний лікар Єсипенко Світлана, заступник головного лікаря Ковтунович Ліана, голова ЦЛКК Петренко Оксана.
Від ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс»: Голова правління Григор’єва Ірина, керівник проекту Григор’єв Андрій, міжрегіональні координатори Пшемінська Тетяна, Соколова Марія, Пудовкіна Оксана, Кваша Наталля, Панчук Тетяна та фахівець з МіО Євмененко Ксенія.
Були розглянуті питання:
- Якість надання комплексних медико-соціальних послуг 813 пацієнтам з чутливим ТБ та 685 пацієнтам з хіміорезистентним ТБ, ТБ/ВІЛ, які проходять лікування в амбулаторних умовах в 26 районах області.
- Забезпечення щоденного контрольованого лікування у пацієнтів з чутливим туберкульозом (включаючи ТБ/ВІЛ) 1-3 категорій та пацієнтів з хіміорезистентним туберкульозом (включаючи ХРТБ/ВІЛ) в умовах запровадження загального карантину щодо вірусної інфекції COVID-19 та ризиків її розповсюдження.
- Проблеми пов’язані з втратами пацієнтів на етапі їх переведення з розформерованого Одеського міського протитуберкульозного диспансеру до КНП «ООЦСЗХ» ООР.
- Забезпечення засобами індивідуального захисту та дотримання інфекційного контролю в умовах карантину виконавців проекту, пацієнтів
- Можливі рішення ситуації по препаратам для лікування хворих на ХРТБ, щодо надзвичайно критичного запасу бедоквиліну, відсутність моксифлоксацину, що ставить під загрозу завершення лікування пацієнтів з ХРТБ, які вже лікуються за індивідуальними режимами на зазначених схемах.
- Мінімізації відривів від лікування пацієнтів, які проходять лікування в амбулаторних умовах.
Також по підсумкам наради були досягнуті подальші кроки співпраці обласної фтизіатричної служби та фахівців організації щодо покращання якості надання комплексних, інтегрованих медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів, хворих на ТБ, ХРТБ на амбулаторному етапі лікування щодо зменшення смертності в Одеській області та подальшого набору пацієнтів на соціальний супровід в рамках проекту в другому півріччі 2020 року.