Так! Ми можемо зупинити туберкульоз!
Так! Ми можемо зупинити туберкульоз! – з таким гаслом в цьому році уся громадкість відзначає 24 березня — Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У такі дні головною метою стає підвищення рівня обізнаності людей про симптоми хвороби, методи виявлення та своєчасне звернення до лікаря.

Туберкульоз може уражати різні органи і тканини людини, але найчастіше зустрічається туберкульоз легенів. Збудником інфекції є мікобактерія туберкульозу під назвою паличка Коха. При активній формі туберкульозу паличка Коха швидко розмножується в легенях хворого. Передається хвороба від людини до людини повітряно-крапельним шляхом (можливі, але рідкісні аліментарний, перкутанний і вертикальний шляхи заражання). Кожен хворий з активним бацилярним туберкульозом здатний заразити в середньому 10-15 чоловік. Заразитися на туберкульоз — не означає захворіти. Тільки 5-15% інфікованих хворіє, у решти виробляється нестерильний імунітет. Особливо заразні пацієнти з туберкульозом гортані, бронхів і деструктивними формами легеневого тебуркульоза.
То ж інформування людей про симптоми хвороби, методи виявлення та своєчасне звернення до лікаря є першою сучасною метою для таких організацій, як наша.
#ТакМиМожемоЗупинитиТуберкульоз
Сьогодні 24 березня 2023 року у Всесвітній день боротьби з туберкульозом ГО «Клуб взаємодопомого «Життя плюс» разом з КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради» долучилися до акції, яка в цьому році проходить під гаслом
#ТакМиМожемоЗупинитиТуберкульоз






Туберкульоз — як запобігти інфікуванню?
Саме головне – це дотримуватися правил особистої гігієни, якщо їздите у громадському транспорті чи працюєте у закритих людних приміщеннях, які не провітрюються.
Якщо ж занедужали та вас не залишає тривалий кашель, температура, нічний піт, схуднення без причини, втома – не зволікайте з візитом до лікаря. Звертайтеся до будь-якого найближчого медзакладу. Якщо лікар запідозрить хворобу, вас скерують до профільного фтизіопульмонологічного центру. Сьогодні є найсучасніше цифрове обладнання, що може за лічені години встановити збудник інфекції та чутливі до нього антибіотики.
Ефективна профілактика туберкульозу – вакцинація БЦЖ. Тому ще в пологових будинках, на 3-й день, немовлятам проводять щеплення проти цієї інфекції. Методами його раннього виявлення залишаються туберкулінодіагностика (проба Манту) серед дітей до 14 років, тож дорослим слід регулярно проходити флюорографію.
І пам’ятайте – туберкульоз виліковний за умови його раннього виявлення і своєчасно розпочатого лікування, яке за жодних обставин не можна переривати. Бережіть своє здоров’я і життя! Разом ми переможемо і ворога, і туберкульоз!




Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health
#ТакМиМожемоЗупинитиТуберкульоз