Покращання якості надання послуг хворим на ТБ на амбулаторному етапі лікування
20 серпня 2018 року, місто Одеса, в рамках проекту ChallengeTB відбувся регіональний семінар на тему «Покращання якості надання послуг хворим на ТБ на амбулаторному етапі лікування».
Учасники семінару міські та районні лікарі-фтизіатри, лікарі стаціонарних відділень КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради» та представник громадської організації «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс».
Мета семінару «Покращання якості надання послуг хворим на ТБ на амбулаторному етапі лікування»
Метою семінару стало обговорення досягнень (кращі практики), бар’єри (перепони) на шляху впровадження амбулаторних моделей лікування хворих на чутливий ТБ, МРТБ (РРТБ) та ТБ/ВІЛ в Одеській області. Розглянути проблемні питання щодо порядку госпіталізації пацієнтів відповідно до нових критеріїв та порядку їх виписки та переведення для продовження амбулаторного лікування. Впровадження оновленого направлення для проведення досліджень мокротиння, у т.ч. на GeneXpert у лабораторіях 1 та 2 рівня з мікробіологічної діагностики ТБ, які встановлені в Балтському, Роздільнянському, Білгород-Дністровському та Ізмаїльському районах Одеської області.
Доповідачі семінару:
Представлення цілей та завдань круглого столу:
- Павленко Олена, координатор проекту Challenge TB, РАТН;
- Філюк Віталій Васильович, головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації;
- Єсипенко Світлана, головний лікар КНП «Одеський «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб Одеської обласної ради».
- Аналіз роботи за оновленим порядком госпіталізації та виписки пацієнтів, хворих на ТБ. Проблеми та перепони, які виникають у ході реалізації наказу — Єлісейдіс Меліда, заступник головного лікаря з надання стаціонарної медичної допомоги КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради».
- Обговорення досягнень, бар’єрів на шляху впровадження амбулаторних моделей лікування в районах Одеської області за 1 півріччя 2018 р. за результатами менторингових візитів — Петренко Оксана, голова ЦЛКК та ЦЛКК з ХР ТБ.
- Впровадження відео-ДОТ в районах області — Ковтунович Ліана, заступник головного лікаря з надання медичної допомоги хворим на ТБ та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради».
- Психо-соціальний супровід та його вплив на ефективність лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз — Григор’єв Андрій, ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс».
- Розбір складних клінічних випадків та випадків смерті пацієнтів з ТБ — Мозолевич Валентина, завідуюча 1 відділенням ООЦСЗХ; Кубаля Тетяна, завідуюча амбулаторно-поліклінічним відділення ООЦСЗХ; Кущ Ольга, завідуюча 3 відділенням ООЦСЗХ.
- Алгоритм підготовки пацієнтів для проведення дослідження мокротиння на HAIN. Заповнення оновленого направлення на бактеріологічні дослідження — Ковтунович Ліана, заступник головного лікаря з надання медичної допомоги хворим на ТБ та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ ООЦСЗХОО; Павловська Ольга, завідуюча лабораторією 3 рівня з мікробіологічної діагностики ТБ.
Загальний результат семінару показав покращання якості надання комплексних, інтегрованих медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів, хворих на ТБ, на амбулаторному етапі лікування, зменшення смертності та відривів від лікування по Одеському регіону завдяки спільним зусиллям фтизіатричної служби та ГО «Клуб взаємодопомоги «Життя плюс».